Návrhy a realizace interiérů Vítr-Voda

Návrhy a realizace interiérů

Harmonie prostoru – SEVEROVÝCHOD

Oblast vnitřního poznání

Číslo 8 jako nekonečno. Hora, která oblast symbolizuje je věčná, stabilní, pevná a tichá. Čím je prázdnější, tím více je schopná přijímat a tím větší užitek může poskytnout. Proto je třeba, abychom byli jako jeskyně v horách prázdní a přístupní moudrosti. Vnitřní klid také ovlivňuje naše vztahy k druhými. Souvisí s cílevědomostí a schopností vynaložit úsilí k dosažení cíle. Každý den ráno nebo večer bychom si měli najít chvilku a zamyslet se nad sebou, provést inventuru prošlého dne a mentálně se připravit na den nadcházející. Tím se naše myšlení obnoví – staré odejde a naplní se novým. 

ZIMNÍ ZAHRADA REALIZACE

Zimní zahrada v severovýchodním sektoru

Nedostatečnost v tomto sektoru vede k nerovnováze, nejistotě a neschopnosti obnovy energie, tedy k únavě, špatnému soustředění, pocitu tíhy atd. Nové začátky z tohoto nestabilního základu jsou mnohem obtížnější. Nadbytek však může zapříčinit sobecké prosazování vlastních zájmů bez ohledu na zájmy celku. Důležité je do tohoto sektoru vnést souměrnost. Je to vhodný sektor pro meditační místnost, domácí oltář, knihovnu, ložnici a koupelnu.

Návrh interiéru koupelna

Energie Země a Ohně v koupelně

Severovýchodní sektor je harmonizován energií Země, posílit jej může Ohnivá energie. Z barev pro malbu a doplňky jsou vhodné zemní a ohnivé tóny, čtvercový a trojúhelníkový tvar a předměty z keramiky, hlíny a kamene; dále ohnivé prvky jako krb, svíčky, ostřejší světla apod. Měla by zde být cítit těžká a stabilní energie, takže je vhodný masivní nábytek jako skříně, truhly, komody a velké prázdné dekorativní vázy a mísy. Své místo zde má symbol nebo obraz vystihující moudrost, velmi oblíbený bývá Buddha. Rostliny jsou nejvhodnější převislé a pro motivy obrazů může být použitá krajina, nejlépe hora, detail kamenů nebo cokoliv povznášejícího. Stejně jako v jihozápadním sektoru, je i zde výborným propojením obou energií solná lampa.

dekorace v interiéru

Ohnivé prvky v severovýchodním sektoru