Návrhy a realizace interiérů Vítr-Voda

Návrhy a realizace interiérů

15 let harmonických interiérů

Vítr-Voda 15 let

Studio Vítr-Voda jsme založili v roce 2003 jako součást stavební firmy Camino 88. Pamatuji si to přesně, protože ve stejném roce se narodila moje dcera. A jelikož letos oslaví 15. narozeniny, stejné výročí má i naše firma. Jsem pyšná na to, co jsme dokázali. Začínali jsme od nuly, Feng Shui bylo v té době pole neorané a povědomí o něm dost zkreslené; s návrhy interiérů jsme měli minimální zkušenost. Ale drželi jsme se rady našeho skvělého učitele Rogera Greena – „dělejte praxi, jedině tak se naučíte to, co potřebujete“ …zkusili jsme to, spustili jsme první web… a  ukázalo se, že je to správná cesta – naše cesta. A tak jsme začali od konzultací a jednoduchých skic, přes 3D modely a vizualizace až po komplexní řešení interiérů včetně realizací. Kolik soukromých a komerčních prostorů jsme řešili se ani nedá spočítat. Pomohli jsme mnoha lidem k lepšímu pocitu z jejich prostoru a zůstalo za námi pár interiérů, které považujeme svým způsobem za umělecká díla. Níže jsem vybrala 15 z nich, které bych ráda připomněla, protože byly pro naší cestu něčím klíčové.

1. Prodejna a kanceláře Galaxy v Praze

Galaxy Praha

Poprvé se náš návrh stal skutečností! Majitel řetězce prodejen Galaxy v nás měl tolik důvěry, že nám svěřil realizaci své největší provozovny v Praze, která zahrnovala jak prodejnu, tak kanceláře. Tato fotka je právě z kanceláře a byla navržena na míru hlavní manažerce. Svěřila se nám, že fotky „kanclu“ má uložené v mobilu a chlubí se jimi svým známým.  Není divu – v roce 2005, kdy tento interiér vznikl, byl opravdu originálem – kopule s hvězdným stropem, kamenný obklad na stěnách, světelné panely nebo křišťálový závěs – to bylo v té době považováno spíše za výstřelky. Každopádně náš první interiér byl na světě a to odstartovalo směr naší další cesty. Děkujeme majiteli Galaxy Honzovi Valuchovi, který nám i nadále hodně pomáhal.

Reference

„Rozhodnutí investovat do kompletní přestavby 4 prodejen a dalších prostor firmy ve stylu Feng Shui pro nás nebylo jednoduché. Kvalitních firem, které nabízejí Feng Shui, ještě k tomu pro obchodní prostory, není na rozdíl od zahraničí u nás moc, respektive minimum. Vybrali jsme firmu, která navíc provádí návrhy, i realizace Feng Shui – pana Lumíra Kábrt a Markétu Petříkovou.

Výsledky předčily jakékoliv očekávání. Lidé, to znamená ti, kteří v prostoru pracují, i zákazníci, se zde cítí velmi dobře. Pochvaly na Feng Shui interiér od zákazníků dostáváme téměř denně. Někteří zákazníci stráví v prodejně hodně času a když přemýšleli proč, došlo jim, že se jim tam líbí, že se jim nechce z tohoto prostoru pryč. Všechny prostory jsou přitom řešeny účelově – to znamená tak, jak přesně potřebujeme pro práci – rozměry nábytku, umístění, počet přihrádek, prostě všechno… Ale to je pořád jen takový základ. Stalo se něco, co jsem nečekal: rekonstrukce Feng Shui mají měřitelný efekt na zvýšení obchodu. To jsme sledovali a zaznamenali několik měsíců po otevření – u většiny prodejen narostl obrat o 2-15 %.

Doporučuji českým podnikatelům, aby sledovali i tyto trendy rozvoje.

Co se týče spolupráce byla firma Vítr-Voda zcela profesionální (a máme na obchodní partnery myslím docela přísná měřítka), takže nám ušetřila hodně času (například perfektní přípravou návrhů apod.), výborně se s ní komunikovalo, a především se snažila o stoprocentní naplnění zadaného cíle, jakoby dělala tzv. na vlastním.“ ~ Jan Valuch – spoluzakladatel a majitel společnosti Galaxy

2. Prodejna Galaxy v Brně

Galxy Brno

Po první úspěšné realizaci jsme pokračovali dalšími pobočkami sítě prodejen Galaxy. Brno, Bratislava, Liberec a Hradec Králové. Každá v jiném stylu, ale vždy dle principů Feng Shui. Tato fotka zachycuje prodejnu v Brně  z roku 2006.

Reference

„V listopadu roku 2006 jsme se jako prodejna přestěhovali do nově upravených prostor podle Feng Shui. První pocity při působení v prodejně můžu z osobních zkušeností říct, že jsem se cítila jako doma a často se mi nechtělo odejít domů po pracovní době. Něco mě tu drželo a připadal jsem si a pořád připadám příjemně. Jelikož pracuji jako prodejce, tak vím, že i zákazníci si moc pochvalují netypicky a velice vkusně zařízený interiér podle Feng Shui. Moc se jim tu líbí a posílají nám sem známé, naše nové zákazníky.“ ~ Marie Ráčková – prodejce, Galaxy Brno

3. Rekonstrukce a interiér RD v Praze

RD Radotín

V roce 2008 nás čekal první soukromý interiér. Kromě stavební rekonstrukce celého rodinného domu ve Velké Chuchli, jsme řešili i kompletní interiér. Zajímavostí tohoto projektu bylo užití kamene v koupelně, a dovoluji si tvrdit, že to bylo vůbec poprvé v ČR. Poté, co si firma Wild Stone vystavila fotografii „naší“ kamenné koupelny na For Archu, začali kámen navrhovat úplně všichni a v českém interiéru nastala „doba kamenná“. Musím přiznat, že tato koupelna nám přivedla mnoho dalších klientů.
V tomto roce jsme také začali navrhovat autorský nábytek pod značkou Nature Design.

RD Radotín

4. Cestovní kancelář v Berouně

CK Mamut Beroun

Větší akcí v komerční sféře byl ve stejném roce (2008) návrh a realizace interiérů pro cestovní kancelář Mamut Tour v Berouně. Řešili jsme zde prodejnu a zázemí s kancelářemi a i po deseti letech působí nadčasově a vzdušně, tak jako většina Feng Shui interiérů z dílny Vítr-Voda.

5. Infocentrum na Šumavě

Idina Pila Šumava

Výzvou roku 2009 byla bezesporu expozice infocentra Idina Pila pro NP Šumava. Ačkoliv jsme byli limitovaní financemi a prostorem, navrhli jsme interaktivní expozici plnou nečekaných prvků, která byla veřejností přijatá s nadšením. Kromě klasických tabulí zde můžete najít maketu rozhledny Boubín s realistickým panoramatickým výhledem, potok, dílnu na výrobu nástrojů jako odkaz k těžbě rezonančního dřeva; anebo můžete vstoupit do nitra stromu a podívat se co se děje uvnitř. Kromě samotné expozice jsme zde řešili také školící místnost. Při této zakázce jsme si vyzkoušeli mnoho nových věcí, především z oblasti grafiky a audiovizuální techniky. Úžasná spolupráce v tomto směru byla s grafičkou Radanou Jenkins, fotografem René Volfíkem a studiem Didot.

Reference

„Krásné, takto by měly vypadat učebny ve školách.“
„Velice pěkná a zajímavá expozice, zábavné i pro děti.“
„Chtěli jsme se jen stavit a ‚nakouknout‘, ale zaujalo nás to tak, že jsme se vyřádili jako děti 🙂 Moc hezky to tu máte zařízené.“ ~ Výňatky z návštěvní knihy

6. Stavba RD ve Slaném

RD Slaný

Naší nabídku netvořily pouze interiéry, ale také služby v oblasti stavebnictví. Jako zástupce této stavební sekce vybírám rodinný dům ve Slaném, který se stavěl v letech 2008 – 2009. Stavební a realizační složku má na starosti kolega Lumír Kábrt, který byl též u zrodu studia Vítr-Voda, a který měl jasnou vizi o jeho směřování. Velmi si vážím jeho podpory a obdivuji precizní a profesionální přístup i výsledek u každého projektu.

7. Atriový byt v Praze

Byt s výhledem

Atriový byt na Praze 6 jsme navrhovali pro klienta na klíč. Řešili jsme jej tedy od návrhu po realizaci až do posledního detailu. Tedy včetně rostlin, dekorací a doplňků. Použili jsme zde například dřevěné obrazy od Martina Patřičného nebo keramiku Veroniky Hejhalové. Realizace probíhala v letech 2009 – 2010.

8. Firemní prostory v Radotíně

Kanceláře Radotín

Rok 2010 byl pro naší firmu přelomový – dařilo se nám tak, že jsme se museli přestěhovat do „většího“. Na pozemku v Radotíně jsme si tedy postavili firemní budovu, kde jsme měli jednací místnost s otevřeným krbem a Buddhou a modré schodiště nás spojovalo s našimi kancelářemi. Prostor jsme pojali částečně jako showroom, takže si zde klienti mohli prohlédnout například různé možnosti řešení stěn od keramických obkladů s mexickými motivy, přes oblíbené kamenné obklady až po náročnější povrchy například ze starého dřeva. Naše práce se začala objevovat v časopisech, a tak se zakázky jen hrnuly.

9. Rekonstrukce a interiér RD v Sibřině

RD Sibřína

Téměř dvouletým projektem byla rekonstrukce třípodlažního rodinného domu v Sibřině s kompletním dodáním interiérů na klíč. Uplatnili jsme zde mimo jiné prvky inspirované Mexikem a Thajskem.

10. Prodejna Spring v OC Harfa Praha

OC Harfa Spring

Stále jsme v roce 2010 a další specialitka nás potkala v podobě obchůdku s kosmetikou Spring v nově otevřeném OC Harfa. Základem interiéru je zde bílá barva pro podlahu, nábytek i stěny včetně tapet. Jednoduché řešení je doplněno o starožitné kusy a kontrastní barevné řešení, které je v souladu se světovými stranami – každá kosmetická řada odpovídá barvě dle dané energie.

11. Společenský prostor v Praze

Společenský prostor

Že se dá vytvořit společenský prostor prakticky v jeskyni, jsme si vyzkoušeli pro firmu z Prahy. Sáhli jsme po bílé barvě v řešení stěn, podlahové krytiny, stolků a části židlí a svítidel. Doplnili jsme jí o oranžovou a zelenou pro zbytek svítidel a židlí a útulnost dodali pomocí krásných obrazů na hedvábí od Zdeňky Gelnarové.

V tomto roce jsme rozeslali první Feng Shui Magazín (nyní Vítr-Voda Magazín), který od té doby připravujeme každý měsíc a ve kterém se, mimo jiné, můžete dozvídat o tom, co jsme dokončili nebo co připravujeme.

12. Minimalistický byt s kruhy

Byt s kruhy

Za jeden z nejzdařilejších interiérů považujeme dodnes tento byt na Praze 6. Na přání klienta jsme jej pojali v minimalistickém stylu a hlavní roli zde sehrál dřevěný obraz Martina Patřičného, který byl vyrobený přímo pro náš interiér. Dalšími vychytávkami byl nábytek s oblými rohy a dělící příčka s kruhem.

13. Hravý byt

Hravý byt

Kompletní řešení interiéru nového bytu v Hodkovičkách na Praze 4 pro mladou rodinu bylo v hravém a kreativním duchu. Originální malby na stěny dětských pokojů vytvořila výtvarnice Monika Jelen Sýkorová a dominantou obývacího pokoje je krásná panoramatická fotografie od Jiřího Stránského. V chodbě máme pro změnu londýnskou telefonní budku a v ložnici hvězdný strop.

Reference

„Srdečně zdravíme Markétu Petříkovou a Lumíra Kábrta, i všechny jejich spolupracovníky, kteří se podíleli na návrhu i kompletní realizaci našeho čtyřpokojového bytu. Naším přáním bylo vytvoření příjemného a moderního interiéru, který by byl nejen hezký, ale i praktický, přičemž času bylo málo.

Bylo to poprvé, kdy jsme využili služeb designérů, a zpětně to hodnotíme jako velice dobré rozhodnutí. S výsledkem jsme maximálně spokojeni a pozitivní reakce slyšíme i od příbuzných a známých, kteří nás v našem novém domově již navštívili.

Paní Petříková, pan Kábrt a jejich tým se celého projektu zhostili nadmíru zodpovědně a profesionálně, plně respektovali všechna naše přání a představy a zároveň byli schopni je pojmout tak, aby výsledek byl zcela podle našeho vkusu, ale i funkční. Navrhli nám i nějaké stavební úpravy, které jsme původně neplánovali, ale které se nakonec ukázaly jako nesmírně užitečné. Jednání s nimi bylo vždy velmi příjemné a přátelské, velice ochotně zapracovali i veškeré naše dodatečné požadavky, které vyvstaly až postupně v průběhu realizace. Nikdy nám neřekli, že něco nejde. Komunikace byla vždy velice pružná a byly dodrženy i veškeré termíny.

Náš velký dík patří i truhlářské firmě Hořejší ze Slaného, s níž Camino 88 spolupracuje, a z jejíž dílny vzešla většina našeho nábytku. I jejich přístup a práce byly naprosto bez chybičky. Studio Camino 88 tedy jednoznačně doporučujeme a není nic, k čemu bychom měli výhrady.

Ještě jednou moc děkujeme!“~ manželé Kadlecovi

14. Byt s vlnovkami

Byt s vlnovkami

Opět krásný interiér pro mladou dámu z Dívčích Hradů. Tento interiér dokazuje, že i menší prostor lze pojmout velkoryse, moderně a vzdušně.

V  roce 2013 jsme firmu rozdělili na dvě samostatné složky s tím, že stavební a realizační firma působí nadále pod názvem Camino 88 a vedením majitele Lumíra Kábrta a značka Vítr-Voda zůstala mně a zabývá se harmonickými interiéry – rozbory, studiemi, interiérovým designem a návrhy. Nadále spolupracujeme a v letošním roce 2018 se těšíme hned na několik společných realizací.

15. Byt s oblými rohy

Vzdušný byt v Hostivaři

Jako zástupce z posledních let vybírám interiér bytu v Hostivaři, se kterým jsme se ucházeli o titul Interiér roku 2016. Hlavním požadavkem zde byla kompletní změna interiéru a dodání stylu, řádu a vzdušnosti. Velký důraz je zde kladený na přírodní materiály a oblé rohy. Autorský nábytek Nature Design pro nás vyrábí rodinná truhlárna Hořejší ze Slaného.

Reference

„Ráda bych poděkovala Markétě a Lumírovi za krásné návrhy a realizaci interiéru našeho bytu podle principů feng shui. V našem bytě se cítíme mnohem lépe, vizuálně ožil a neobvyklé prvky nadchly nejen nás. Obzvlášť jsem byla spokojená s Markétiným přístupem, kdy věnovala hodně casu a energie volbě a objednávání jednotlivých prvků – pohovky, závěsů apod. – každý detail byl důležitý a neváhala nad ním strávit se mnou čas. Velmi pěkná spolupráce byla také s panem truhlářem Hořejším, který nejen kvalitně realizoval naše plány, ale také aktivně navrhoval úpravy tak, aby praktické použití nábytku bylo co nejlepší.
Investice do bytu bylo dobré rozhodnutí.  Plánujeme v budoucnu dům a už se těším, jak si to s Markétou užijeme.“ ~ Petra

Když vidím tyto fotky, mám krásný pocit z toho, že je za námi vidět kus pěkné a poctivé práce. Jsem vděčná, že mám práci, která má smysl a může pomoci mnoha lidem. Budu se snažit, abychom za dalších 15 let měli opět co ukázat. Děkuji všem kolegům a spolupracovníkům za podporu a profesionalitu a klientům za jejich důvěru.

Markéta Petříková

Markéta Petříková