Návrhy a realizace interiérů Vítr-Voda

Návrhy a realizace interiérů

Feng Shui

Feng Shui nám pomůže odhalit souvislosti mezi námi a prostorem. Vytváří řád a harmonii. V konečném důsledku jsme ve svém prostoru šťastní, cítíme se zde dobře, daří se nám po všech stránkách, ať už jde o zdraví, vztahy nebo peníze. Navážeme s prostorem vztah a vnímáme jej jako svojí součást.

Feng Shui osobnostní analýza

Feng Shui ukázka rozboru osobnosti

Abychom zjistili, které energie jsou pro nás osobně vhodné a posilující a které nás naopak oslabují nebo disharmonizují, je třeba provést nejen rozbor energií prostoru, ale také energií člověka, který bude prostor užívat.

Z data narození je tímto způsobem možné zjistit jaké jsou naše silné a slabé stránky, na co si dát pozor a čemu věnovat pozornost. Tato astrologie vychází z roku, měsíce, dne a hodiny narození, proto má příznačný název Čtyři pilíře osudu. Jedná se o určité dispozice a indispozice, které nám byly dány v momentě našeho narození.  V prostoru kolem sebe pak díky tomu můžeme využít právě energie, které nám pomáhají, dodávají nám podporu a stabilitu a vyvarovat se těch, které by nám mohly spíše uškodit. Osobnostní analýzy by tedy měly být vždy nedílnou součástí návrhů především soukromých interiérů.

Zároveň se jedná o sebepoznávací techniku, díky které můžeme pochopit nejen sami sebe, ale i ostatní a vidět z jiného úhlu společné fungování v rámci partnerského vztahu nebo rodiny. Součástí analýz jsou i doporučení vhodné stravy, barev pro oblečení a doplňků. Často si lidé uvědomí, proč je například přitahuje oheň nebo se cítí s partnerem unavení.

Feng Shui rozbory prostoru

Feng Shui rozbor prostoru

Rozbor lze zpracovat na již zařízený interiér nebo v rámci nového návrhu.

Zahrnuje Školu formy: posouzení opory a výhledů (vizí), využití jin a jang při vytvoření dispozice domu (užitkové místnosti k severním stranám, obytné k jižním), pravidelný půdorys, volný střed, eliminace negativních vlivů z okolí.

Školu kompasu, která má dvě části:

  1. Bagua: rozčlenění prostoru dle světových stran (každá světová strana souvisí s určitou životní oblastí a také energií, kterou můžeme posilovat nebo potlačovat.
  2. Letící Hvězda: rozbor dle věku domu (příznivé Hvězdy pak podporujeme, pro negativní užijeme nápravné prostředky).

Výsledkem je písemný výstup, ve kterém najdete doporučení na změny v prostoru a můžete se k němu kdykoliv vracet. Při Feng Shui návrhu jsou jeho nedílnou součástí.

Feng Shui konzultace

Projdeme Váš prostor a dle Feng Shui navrhneme změny, úpravy a nápravy.

Konzultace probíhá ústní formou za Vaší přítomnosti a je možné jí využít po celé ČR.

Feng Shui studie pro dům a zahradu

Feng Shui rozbor domu a zahrady

Studie pro dům řeší tyto kroky (lze vybrat jen některý):

  1. Studie domu, která slouží jako podklad pro budoucí projekt
  2. Posouzení projektu s návrhem změn
  3. Umístění domu na pozemku
  4. Vzhled domu
  5. Dispoziční řešení
  6. Posouzení půdorysu

Feng Shui studie pro zahradu

Feng Shui rozbor zahrady

Připravíme podklady pro návrh Vaší Feng Shui zahrady. Zpracujeme rozbor zahrady, který bude nedílnou součástí návrhu a následné realizace od firmy Kee´s garden.

Feng Shui harmonizační omalovánky

Omalovánky Feng Shui

Vytvořili jsme pro vás autorské omalovánky, které pomohou harmonizovat Vás i Váš prostor. Pět obrázků se váže k energiím pěti prvků, se kterými se ve Feng Shui neustále pracuje. Je to specifické pojetí pěti živlů (Voda-Dřevo-Oheň-Země-Kov) a jejich cyklů. Jejich energie můžeme vyjádřit rozmanitým způsobem (barvou, tvarem, materiálem) a je třeba je správně využít pro nastolení harmonie.

Omalovánky Vám nabízíme ke stažení ve formátu PDF.

Články k tématu Feng Shui všechny články