Návrhy a realizace interiérů Vítr-Voda

Návrhy a realizace interiérů

Harmonie prostoru – JIH

Jih spojujeme s číslem 9 a ohněm, jehož podstatou je jasnost, představivost, viditelnost a porozumění sobě a ostatním. Zároveň má spojitost s osvícením, renomé a uznáním. Pokud se tedy v této oblasti může oheň kvalitně rozhořet, přinese motivaci, osvícení, věhlas, kariéru a slávu. Čím více však hoří, tím více vyžaduje naší činnosti, s tím je třeba počítat. Proto si v rámci této oblasti klademe otázku Jak hoří můj vnitřní plamen?

Návrh a realizace kuchyně

Kuchyně s jangovou (živou) energií Ohně a Dřeva

Pokud sektor chybí nebo je oslabený, mohou se dostavit potíže se zrakem a srdcem, ale také pocity nedostatečné inspirace nebo uznání. Cesta ke slávě může být složitá a plná překážek. Nadbytek ohně může vést k nepředvídatelným zvratům a reakcím a výbušnosti; a mohl by také osvítit nějaká skrytá tajemství. Jižní sektor můžeme využít pro umístění obývacího pokoje, pracovny, jídelny a kuchyně, rozhodně by zde neměla být koupelna a toaleta.

Jídlení stůl v jižním sektoru

Jídlení stůl v jižním sektoru

Je zřejmé, že pro tento sektor je vhodná energie Ohně, ideální je umístění krbu, používání svící a rozmanitého osvětlení. Z barev jsou vhodné červená, oranžová, růžová a sytě žlutá, ale spíše pro menší plochy a doplňky. Oheň je podporován Dřevem, takže jsou zde vhodné rostliny a dřevěný nábytek a doplňky.

svíčky

Nejen v plamenech svíčky najdeme energii Ohně

Zároveň sem můžeme umístit vše co vzniklo na základě inspirace, tedy veškerá umělecká díla. Z rostlin mají energii ohně všechny kvetoucí a ty, které rostou ze středu do všech stran (například kapradiny). Pro obrazy jsou vhodné pestré barvy, abstrakce, slunce, rozkvetlé květy a mandaly. Velice vhodné jsou také pestré vitráže a doplňky.

Pestrý dětský pokoj

Pestrý dětský pokoj pro podporu kreativity

Jižním sektorem končíme náš průvodce interiérem z pohledu energií Feng Shui.