Návrhy a realizace interiérů Vítr-Voda

Návrhy a realizace interiérů

Rok Dřevěného Draka 2024

Rok Vodního Zajíce končí. Pomyslně předává žezlo Dřevěnému Drakovi. Voda, která všechno smývala, ustupuje a přichází stabilnější Dřevo. Rok dřevěného Draka přichází jednou za 60 let. Jaký tedy bude rok 2024 pod vládou Draka?

Draci jsou považování za jedno z nejšťastnějších a nejmocnějších znamení čínského horoskopu

Na uvítání nového roku se v Asii snaží usmířit starý symbol roku s novým, proto připravují pokrmy, které ztělesňují přání zdraví, štěstí a prosperity. Tradičním pokrmem jsou taštičky z nudlového těsta plněné masem. V těchto taštičkách často bývá ukrytá mince. Ten, kdo ji najde, bude mít štěstí po celý nový rok. Žádný stůl se neobejde bez „Nian Gao“, sladkého rýžového koláče, který je oblíbeným receptem, ale i dobrým dárkem pro blízké.

V Asii věří, že zlatá, stříbrná a šedobílá barva přináší drakovi štěstí. Právě tyto odstíny se objeví v průběhu novoročních oslav.

Rok Dřevěného Draka začíná 10. února 2024 a končí 28. ledna 2025

Drak je považován za symbol transformace, moci, růstu a hojnosti; je uctíván pro svou sílu, moudrost a úspěch. Draci jsou považování za jedno z nejšťastnějších a nejmocnějších znamení čínského horoskopu, jsou přirozenými vůdci, jsou cílevědomí, ambiciózní, sebevědomí, inspirativní; odhodlaní a schopní si lehce poradit s jakoukoliv překážkou. Pozitivní energie Draka dopadne na každého jedince na Zemi. Jeho energie je silná a přichází vše urovnat a dát věci do pořádku. Rok Draka je výjimečně pozitivní, šťastný a nabízí spoustu příležitostí k růstu, osobnímu rozvoji a posunu na životní cestě.

Rok 2024 je spojován s elementem Dřeva

To je symbolem kreativity, svobody, originality, růstu a pokroku. Element Dřeva je charakterizován pohybem a evolucí. Nadcházející rok by nám tedy měl přinést zejména nové začátky, vylepšení a zkvalitnění různých aspektů našich životů a poskytne skvělý základ novým projektům, které budou přinášet dlouhodobý úspěch. Dle čínské typologie pěti elementů je element Dřeva spojován se zelenou barvou, rok 2024 tedy můžeme nazývat také rokem Zeleného Draka.

Rok Draka je v poměrně velkém kontrastu s končící vládou vodního Zajíce

S ním odejde klid, prokrastinace a naše touha “nechat věci plynout”. Budeme mít najednou chuť se do všeho pustit, všechno vyřešit. Nebudeme se bát riskovat, a to je dobře, protože nám to může přinést zisk – a to ve všech oblastech našeho života. Budeme mít touhu něco podnikat a vymýšlet a učit se nové věci. Konečně bude správný čas na změny, které jsme dlouho odkládali. Vzhledem k tomu, že Drak miluje akci a produktivitu, začnou se najednou věci hýbat. Když půjdeme Drakovi na ruku, dá nám všechno, po čem toužíme.

Rok dřevěného Draka předpovídá nové začátky, úspěchy a výzvy


Štěstí můžete podpořit oblíbenou asijskou soškou mávající kočky „maneki-neko“. Mají různá poslání podle barev a zvednuté tlapky. Zlatá přináší prosperitu.

Rozjedeme projekty, které byly u ledu, a budeme mít více energie na to, abychom se poprali s běžným životem. Drak je totiž znamením síly, energie a geniálních nápadů. Prognóza na rok Dřevěného Draka tak právem předpovídá rok prosperity, kdy všechno bude vzkvétat. V roce 2024 můžete koupit nový dům, odstartovat vysněné podnikání, pořídit si potomka… Díky vládě Draka by všechno mělo jít lehce a snadno. Drak má v plánu skoncovat s veškerým zlem a chaosem, které vládnou nejen ve světě, ale případně i u nás samotných doma. Těšit se po letech nejistoty můžeme také na uzemnění a stabilitu. Rovněž i na to, že se nám konečně podaří vyřešit problémy, které nás už dlouho trápí.

Rok dřevěného Draka přinese všem spoustu nových příležitostí a velký osobní růst

Na začátku roku možná pocítíme jiskru zájmu o nové věci, která se rozroste v pořádný oheň. Je třeba vybrat ze všech šancí ty správné. Budeme mít dostatek energie, pokud s ní budeme rozumně hospodařit. Naše kouzlo zazáří naplno v osobním životě i v pracovní sféře. Oproti minulému roku ale budeme nuceni pustit se do akce a něco začít dělat. Drak nerad někoho vidí se založenýma rukama a nedá nikomu nic zadarmo!

Z čínského zvěrokruhu budou v tomto roce nejspokojenější Draci, Kohouti, Krysy a Opice. Své síly a potenciál by neměli přeceňovat Had, Kůň, Pes a Buvol. A opatrní by měli být Zajíci.

Ne všechno je ale kolem Draka pozitivní. Drak totiž umí být netrpělivý, tvrdohlavý, výbušný a nevyzpytatelný. Létá sice vysoko, čímž získává nadhled a odstup, ale na druhou stranu mu unikají detaily, které má ve zvyku přehlížet. Neumí být empatický ani ohleduplný.  Navrhne sice řešení, které nám vyrazí dech, ale dokáže nepoznat vlastní dítě. Je naprosto důvěřivý až naivní a nechá si namluvit cokoliv. Jeho nadšení a víra, že všem jde jen o blaho věcí; naprostá nevědomost, že mohou existovat postranní úmysly, činí Draka velmi zranitelným. Jeho snaha po dokonalosti ho nutí k tomu, aby kladl vysoké požadavky jak na sebe, tak na své okolí. Pomalejšímu postupu ostatních nerozumí a očekává stejně brilantní a okamžité řešení, jakého je schopen on sám.

Drak zkrátka září osobností, která je nebezpečná a nevyzpytatelná. Je to zvláštní exemplář člověka; fantastické zvíře, které dští oheň a vodu, přízeň i nenávist, a nakonec někde v ústranní shoří. V Asii je Drak symbolem pro Pozemské štěstí a Nebeskou moc.

 Roky Draka v čínském horoskopu jsou: 1904, 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012, 2024, dále pak 2036, 2048, 2060, 2072.

Kariéra a peníze

Rok dřevěného Draka, předpovídá úspěšný rok v pracovní oblasti i v podnikání. Rýsují se zajímavé vyhlídky na finanční zisk. Dařit se bude novým projektům i těm, které dlouho ležely ladem. Společně s Drakem se totiž zrodí nezdolná vůle a pomůže všem, kteří si plně uvědomují, že pouze píle a soustředěnost, je jedním z největších klíčů k úspěchu. Pokud si nejsme jistí prací, kterou děláme, budeme mít příležitost ke změně. Naplno pochopíme, co je pro nás to pravé a čemu bychom se skutečně chtěli naplno věnovat. Pod vládou Draka nám nebude chybět odvaha, vytrvalost, čestnost i disciplína. Drak se nikdy nezalekne žádného úkolu. Co však nesnese, je lenost, zahálka a prokrastinace

Čínský horoskop 2024 uvádí, že rok Draka upřednostňuje umělce a podnikatele

Ti se nebudou dívat nalevo ani napravo a půjdou si přímou cestou za svým cílem. Na co je však nutné dávat si v tomto roce pozor, je namyšlenost na naše úspěchy. Aby se nám nadále dařilo, je nutné mít na všech stranách čisté účty.

Drak umí zacházet s penězi a rozhodně to bude v peněžence či na bankovním kontě znát. Tedy za předpokladu, že budeme pravidelně kontrolovat náklady. Bude však nutné být i ve střehu, zejména co se týče podepisování smluv a dalších dokumentů. Jedním neuváženým podpisem bychom mohli přijít o poměrně velkou částku. Obezřetní musíme být i ve výběru lidí, se kterými finance řešíme. V mnohých oblastech je lepší řešit vše jen sám. V každém případě však bude platit přímá úměra: tvrdá práce – vyšší odměna.

Zdraví

Stejně jako bude šance docílit zajímavých výsledků v oblasti práce, to samé slibuje i oblast zdraví. Ovšem ani zde nedostaneme nic zadarmo. Chceme zhubnout? Pak na sobě budeme muset pořádně pracovat. Bez cvičení a diety to nepůjde ani omylem. Potřebujeme se zbavit stresu? Budeme se muset naučit odpočívat a dodržovat duševní hygienu i spánkový režim. Pokud to nebudeme dělat, Drak nám nevyjde s ničím vstříc.

I v oblasti zdraví můžeme mít co chceme, ale musíme o to zabojovat. V roce Draka je ideální čas na to, abychom se zbavili závislostí a upevnili si nové, zdravější návyky.

Když projevíme dostatek vůle, Drak nám pomůže dosáhnout našich cílů. Ale pozor – Drak má extrémně jangový přístup k životu, stanovuje si neobyčejně vysoké cíle a nemá čas na běžné lidské potřeby jako je jídlo nebo vztahy. Přijdou mu nepotřebné, bezpředmětné a nehodlá se jimi zdržovat. Daň za tento svůj přístup si vybírá v podobě nedostatku sil se zátěží na slezinu. Největší hrozbou je pro něj časový tlak, který ho mnohdy dožene k výrazným propadům psychiky i sil. Hlavní pomocí je zpomalení a procházky přírodou.

Společnost a politika

Stále více bude nabývat na důležitosti ekologie a vše, co se točí kolem tohoto tématu. Je možné, že proběhne mnoho bojů o zachování zdraví planety. Lidstvo v tomto systému, který známe a ve kterém žijeme, drží ve svých rukou poslední karty. Ve stávajícím tempu nelze již dále pokračovat. Změna společenského nastavení i systému je nezbytná. A Drak ji bude tvrdě podporovat. Vše se zrychlí a mnoho věcí se změní. Nic nebude takové, jako jsme znali. Rok 2024 přinese spoustu možností, jak můžeme udělat svět lepším. Svou roli bude hrát začlenění umělé inteligence do běžného života. Změní se díky tomu mnohé pracovní oblasti. Budeme se muset učit nové věci, i když se nám to třeba nebude příliš líbit.

Láska a vztahy

Drak se nerad podřizuje, ale zároveň nesnese slabost. Proto hledá partnera, který bude nezávislý a dá mu dostatek prostoru pro seberealizaci.

Vhodnými partnery pro Draka jsou lidé ve znameních Koně, Tygra, Opice a Krysy. Dobře se snáší s Krysou, která ve své zamilovanosti mnohé vezme na sebe a svým kritickým duchem je Drakovi správným partnerem.

Totéž platí o Hadovi, který svým smyslem pro humor může Drakovi učarovat a zároveň se přitahován jeho krásou. Pro lásku a obchod je pro Draka ideální Opice – ta je lstivá a Drak mocný. Potřebují se navzájem a vyrovnají se v inteligentním přístupu k věcem a navzájem se doplňují.  Spojení Draka s Tygrem neprobíhá právě mírně. Také Pes není vhodným partnerem, alespoň ne pro dlouhodobější vztah.

Rok Dřevěného Draka slibuje šťastná a trvalá manželství . Drak je jedním z nejšťastnějších znamení a jeho benefitem je bezmezná štědrost. Ovšem pozor – máme-li ve vztahu nějaké potíže a nevíme, kudy kam, pak nám Drak může pomoci situaci razantně vyřešit. A to poměrně rychle.

Skvěle se budou mít nezadaní, kteří mají chuť na dlouhodobý vztah

Budou mít spoustu příležitostí někoho potkat. Velkou roli budou v roce Draka hrát také emoce. Lépe pochopíme svůj protějšek a budeme schopni se s ním konstruktivněji bavit o důležitých věcech. Drak má rád rodinnou a domácí pohodu, takže se bude starat o to, aby po této stránce všechno fungovalo. Pokud to nepůjde, vztah rozdělí. Mnoho šancí pak bude k flirtům a krátkodobým románkům – hlavně během srpna a září. Nenechme se zlákat, ať nesejdeme z cesty!

Chcete se dozvědět, jak se bude v roce Dřevěného Draka dařit jednotlivým znamením? 🐲