Návrhy a realizace interiérů Vítr-Voda

Návrhy a realizace interiérů

Harmonie prostoru – Východ


Do východního sektoru patří starožitnosti a dekorace, které v nás vyvolávají vzpomníky na rodiče a prarodiče

Východní sektor se pojí s minulostí a předky

Tato zóna říká a zdůrazňuje co bylo a na co si chceme z minulosti zachovat vzpomínky, jak nás to ovlivňuje v přítomnosti a na co chceme navázat v našem budoucím životě.  Přináší tedy propojení minulosti, přítomnosti a budoucnosti, čímž je zcela unikátním sektorem a možná proto, že spojuje všechny časové linie, má ve Feng Shui číslo 3. V interiéru je to místo, kde můžeme vyjádřit vděčnost a příslušnost ke své rodině, předkům, kořenům a tradicím.

Nevyřešená minulost nás může určitým způsobem brzdit od vytváření nové budoucnosti, po které opravdu toužíme

K tomu je potřeba zbavit se všech nepotřebných věcí, které souvisejí s naší minulostí a snažit se vyřešit případné rodinné neshody. Někdy může být tato oblast velmi výrazná – tím bude také výraznější prosazování starého. Může to být nezdravý konzervatismus – například lpění na určitém rozmístění nábytku nebo se může jednat o přehnanou úctu k autoritám. Nedostatečnost v této oblasti se může projevit nedostatkem energie a odolnosti a rodinnými neshodami. Otázkou pro tuto oblast je: Kdo jsem já ve vztahu ke svým předkům? Pokud je pro vás odpověď těžká, měli byste se nad touto oblastí více zamyslet.

Východní sektor je harmonizován energií Dřeva


Jídelna ve východním sektoru – dominantní energií je Dřevo

Vhodný je zde tedy dřevěný, proutěný nebo ratanový nábytek a doplňky; může být i dřevěný obklad. Z barev ke dřevu patří zelená a z tvarů obdélník. Velice vhodné jsou zde rostliny, především rychle rostoucí směrem vzhůru. To platí i pro motivy obrazů – květiny, rostliny, stromy. Oblast můžeme posilovat energií Vody – modrou a černou barvou, zrcadlem, nepravidelností, skleněným předmětem, fontánou nebo obrazem s motivem klidné vody.  Spojení obou zastoupených energií můžeme uplatnit například u bambusových stvolů ve vysoké váze z čirého skla nebo u obrazu jezera v dřevěném rámu.

V tomto sektoru mají své místo starožitnosti, dopisy, dárky nebo jiné připomínky na rodiče či prarodiče, fotografie vztahující se k našemu rodišti nebo vše, co vyvolává šťastné vzpomínky.

východní sektor

Vzpomínky na mládí…