Návrhy a realizace interiérů Vítr-Voda

Návrhy a realizace interiérů

Výzva Kovového Buvola – JIHOVÝCHOD

Jihovýchod je symbolizován větrem, který přináší hojnost a štěstí. Souvisí s osobním růstem, zráním, myšlenkami.

Energie této světové strany se ve světě projevuje jako peníze, což vysvětluje, proč se nazývá sektorem prosperity a bohatství. Nejedná se zde však jen o bohatství materiální, ale i duševní, tedy například o různé zkušenosti, vztahy, zralost a moudrost, které jsme během života posbírali. Jak víme, většina opravdového štěstí nebývá s penězi spojená, jde spíš o cestu k vnitřnímu uspokojení a naplnění. Pomocnou otázkou pro tuto životní oblast je: Jak často se cítím ve svém životě šťastný a požehnaný?

Feng Shui ložnice - realizace

Řešení jihovýchodního sektoru v interiéru

Jedná se o sektor, který chce posílit snad každý, a to jak v komerční sféře, tak v soukromé. Je však potřeba si uvědomit, že hojnost, kterou v dobré víře posílíme, se může projevit i negativně, například množstvím problémů, překážek nebo nepořádkem či hromaděním věcí. Doporučujeme s tímto sektorem zacházet s velkou opatrností.  Důležitý je celkový dojem z této části prostoru. Je třeba vyvarovat se nepořádku, tmavých koutů, zbytečností a chaosu, a to více než v ostatních sektorech. Je potřeba mít v tomto prostoru přehled a řád a zároveň se snažit o neustálé pozvedání energie, které interiér osvěží. Pokud jihovýchodní sektor chybí nebo je oslabený, jedná se o výraznou indispozici celkového prostoru.

Studentský pokoj

Zrcadlo svou vodní energií podporuje jihovýchodní sektor – jen pozor na to, co odráží

Jelikož je jihovýchodní sektor harmonizován energií Dřeva, kterou posiluje energie Vody, je dobré využít modrou a zelenou barvu (také tyrkysovou), rostliny a veškeré vodní prvky – akvárium, fontánu, jezírko, vodotrysk, vodní válec apod. Ty zabezpečí neustálé zvyšování energie – najdete je například ve foyerech většiny významných asijských bank, restaurací, hotelů a obchodních center. Důležitý je také symbol hojnosti, který by neměl chybět – může se jednat o rychle rostoucí rostlinu s bohatým listovím, tři čínské mince na červené stuze, dvě osmičky, obraz s motivem vody, plachetnice, bambusu či mincí. Použít je také možné bambusovou zvonkohru, křišťál v okně nebo jiné závěsné či pohyblivé předměty, je to ideální místo pro umístění trezoru. Velice vhodným spojením energie vody a dřeva je například několik bambusových stvolů ve skleněné váze, které mohou zároveň sloužit za symbol hojnosti.

Návrh a realizace jídleny

Minimalistické pojetí jihovýchodního sektoru