Návrhy a realizace interiérů Vítr-Voda

Návrhy a realizace interiérů

Harmonie prostoru – Sever

Feng Shui Sever

Severní sektor harmonizuje element Vody – modrá a černá barva, sklo, nepravidelné tvary

Životní cesta a kariéra

Severní sektor je spojený s životní cestou a kariérou, ale také s určitým životním tempem a schopností překonávání překážek. Zároveň symbolizuje začátek a otevírá cestu. Proto má ve Feng Shui číslo 1.

Můžete si položit tyto otázky  –  jak bych popsal řeku, která by vystihovala můj život?

Zamyslete se nad svou prací – je to to co si opravdu přejete dělat a naplňuje vás? Pak se podívejte na svůj severní sektor. Působí chaoticky nebo je upravený? I to mnohé napoví. A jak tuto životní oblast vylepšit? Je zde velice důležité plynutí – energie by neměla být brzděna, ale neměla by být ani příliš rychlá. K tomu může posloužit alespoň optické zvlnění prostoru pomocí rozmístění nábytku, nebo rostlin, které toto zvlnění vytvoří.

severní sektor

Hory nebo vlnobití?

Pro zharmonizování je vhodné použít energii Vody – modrou barvu pro malbu nebo pro doplňky

Pro ty může být užita i černá barva. Velice vhodné je akvárium, vodní fontána nebo alespoň miska s vodou nebo skleněná váza s čerstvými květinami. Vodní energii mají také zrcadla a sklo a veškerý nábytek a dekorace nepravidelných tvarů. Z rostlin jsou nejvhodnější pnoucí a pro obrazy lze doporučit motiv vody, imprese nebo vše co vystihuje naší životní cestu či poslání.


Akvárium je výrazný vodní prvek

Pro posílení tohoto sektoru můžeme užít energii Kovu, například jako materiál pro osvětlení, rámy obrazů nebo v podobě bílé, šedé a fialové barvy. Také je možné jej vyjádřit tvarem kruhu, například pro zrcadlo či koberec. Oba prvky lze samozřejmě kombinovat u malby nebo dekorací – kovová vodní fontána, skleněná miska s mincemi, svítidlo v kombinaci sklo a kov apod.

Koupelna v severním sektoru

Koupelna v severním sektoru

Severní sektor patří k jinové části prostoru

Tento sektor je vhodný pro užitkové místnosti, protože je zde více chladu a méně světla a slunečního svitu. Je dobré mít zde komoru, šatnu, chodbu, koupelnu nebo ložnici. Zároveň je to dobré místo pro pracovnu. Pokud ale v tomto sektoru máte jakoukoliv jinou místnost, je možné využít výše zmíněná doporučení i tam. A pokud Vám tento sektor chybí, nezoufejte, můžete doporučeným způsobem pracovat se severním sektorem v jednotlivých místnostech.

křištály - energie Vody

Křišťály mají energii Vody

Veškerá doporučení můžete prakticky využít, sami uvidíte, zda vás budou tyto drobné změny v prostoru zpětně ovlivňovat či nikoliv. Nebraňte se vyzkoušet něco nového, nechte na sebe působit barvy, tvary a materiály a možná se dozvíte i něco nového sami o sobě. Změny však provádějte postupně, abyste si mohli stále prověřovat co funguje a co ne. Dávejte si do souvislostí různé události, které mohly souviset se změnou prostoru. Určitě zjistíte, že Feng Shui je báječná hra, která vás naučí vnímat věci zcela novým způsobem, rozvine Vaší kreativitu a dodá vašemu životu řád a harmonii.