Návrhy a realizace interiérů Vítr-Voda

Návrhy a realizace interiérů

Pohoda ve srubu

Obývací pokoj, který jsme navrhovali pro dřevostavbu na Moravě, splňuje všechno, co by si kdo mohl od obýváku přát. Otevřený prostor jsme pomocí komody rozčlenili na obývací a jídelní část, čímž se vyřešilo i místo pro televizi. Kamenný obklad zvýrazňuje krb a kout s klavírním křídlem. Toto velkorysé uspořádání je podtržené krásným panoramatickým výhledem do krajiny…prostě pohoda.

Obývák podle Feng Shui

A co na to Feng Shui?

Obývací prostor zasahuje sektory jihovýchodní, jižní, jihozápadní, západní a severozápadní. Dle Školy Formy se jedná o příznivý prostor, protože jeho půdorys je pravidelný s výhledem do čelící strany domu a s převážně příznivou energií dle Letící Hvězdy. Jedinou nápravou z pohledu energií je střed (Tai chi), který by měl být volný, ale zde se nachází kuchyňský ostrůvek. Proto navrhujeme pomyslný střed vytvořit před tímto ostrůvkem směrem k obýváku a zdůraznit jej například zavěšením křišťálu, který poslouží zároveň jako náprava nepříznivé Letící Hvězdy a prostor bude pročišťovat.

V zastoupených sektorech jsou obsaženy všechny energie s tím, že společnou potřebnou energií pro celou rodinu je Kov. Pro návrh jsou tedy energie použity v souladu se sektory pro maximální harmonizaci tohoto prostoru.

Severozápadní sektor je spojený s oblastí nápomocných přátel a cestování a energií Kovu, kterou posiluje energie Země. V tomto sektoru se nachází klavír/křídlo a Země je zde zastoupena kamenným obkladem, který zrcadlí obklad krbu a tím propojuje celý interiér. Kov symbolizuje stojací lampa s kruhovým stínítkem. Pro posílení oblasti cestování a přátel doporučujeme na stěnu fotografie z cest nebo s přáteli. (Černobílé provedení bude korespondovat s klapkami na klavíru.)

Feng Shui obývák

Západní sektor je spojený s kreativitou a dětmi a opět energií Kovu, kterou posiluje Země.  Zde se nachází posezení, které je tvořeno dvěma sedacími soupravami doplněné přídavnými taburety a konferenčním stolkem.  Posezení navrhujeme v béžovo-šedém provedení, které v sobě zahrnuje obě energie tohoto sektoru, a navíc v sobě nese teplé i studené odstíny barev, které se dají dále velmi dobře kombinovat. Koberec i stolek mohou mít hranatý nebo kulatý tvar. V návrhu je použit atypický dřevěný stolek, který ladí ke zvolenému stylu a k televizní skříňce. Jelikož Marek by se měl vyhýbat energii Země, doporučujeme zde doplňky energie Kovu – bílá, šedá barva (polštářky, květináče), kruh a kov (osvětlení). Dekoraci na stěnu také volte v tomto duchu, například kruhové zrcadlo v kovovém rámu apod.

Feng Shui obývák

Jihozápadní sektor je spojený s oblastí partnerství a vztahy. Jeho energií je Země, posilující Oheň. Nachází se zde televize umístěná do prostoru a ze strany jídelního stolu krytá vyšším příborníkem/komodou. Zemi z výše uvedeného důvodu nevyužíváme a Oheň je zastoupen červenými květináči. Další vhodnou dekorací je solná lampa nebo svíčky. Pro posílení oblasti partnerství je vhodný párový předmět – my jsme zvolili dvě rostliny v červených květináčích. Doporučujeme i menší partnerskou nebo rodinnou fotografii.

Jižní sektor je spojený se slávou a uznáním a patří k němu energie Ohně, kterou posiluje Dřevo. Je zde umístěn jídelní stůl, který je dřevěný a Oheň mohou dodat červené doplňky pro stolování. Jako symbol „slávy“ jsme zvolili větší rostlinu v červeném květináči u vchodu na krytou terasu.

Obývák podle Feng Shui

Jihovýchodní sektor je spojený s prosperitou a bohatstvím a energií Dřeva, kterou posiluje energie Vody. Nachází se zde krb, což není ideální, protože v sobě nese energii Ohně, která tento sektor bude oslabovat. Pro maximální odvedení této energie jsme zvolili kamenný obklad, jako energii Země. Zároveň doporučuji tato opatření: v rámci obýváku umístit symbol hojnosti, například obraz s vodní tématikou