Návrhy a realizace interiérů Vítr-Voda

Návrhy a realizace interiérů

8 věcí, které můžete okamžitě udělat ke zlepšení vašeho vztahu

Máte už dost samoty a chtěli byste si užívat života ve dvou? Nebo partnera máte, ale cítíte, že to není úplně ono?

Anebo prožíváte báječný vztah a nechcete, aby z něj vyprchala energie? Feng Shui má rady na všechny stavy lásky.

RD Velká Chucle

Naše okolí nás ovlivňuje více, než si dovedeme představit. Srovnejte si sami za sebe, jak se cítíte v přírodě uvolněně a jak v hlučném městě, které nám způsobuje stres. Feng Shui je cestou k většímu množství energie ve všech zásadních oblastech, což ve svém důsledku znamená daleko šťastnější a zdravější život. Speciální tipy a opatření se týkají také partnerství a vztahů. Jak to vidí odbornice na Feng Shui a interiérová návrhářka, Markéta Petříková?

8 věcí, které můžete okamžitě udělat ke zlepšení Vašeho prostoru, života i vztahů:

Uvolněte energii v prostoru

Tam, kde je život, proudí energie, nebo chcete-li Čchi. Ta by měla plynout volně a bez překážek jako potok nebo řeka. Zkontrolujte, zda v prostoru Vašeho domu či bytu není nábytek, o který pravidelně zakopáváte nebo šikminy, pod kterými se musíte sklánět a uhýbat. Proveďte Feng Shui akupunkturu a obnovte proud energie ve vašem prostoru.

Komunikaci nechte plynout

Komunikace je také druh energie, která k dobrému vztahu neodmyslitelně patří. Zpočátku, v období zamilovanosti, slova plynou samy od sebe, chceme společně sdílet všechny denní události a hodně se spolu smějeme. Energie plyne, a proto se cítíme šťastní. V každém vztahu přijdou situace, ve kterých si nerozumíme; hádky jsou sice nepříjemné, ale důležité je zůstat v proudu – tedy nepřerušit komunikaci! Jinak bude energie narůstat a projeví se nespokojeností, nemocemi a psychickými problémy.

Důkladné vyřazování, které uvolní místo něčemu novému. Nebo někomu novému? – Jak chcete…

  • Rozbité nebo nefunkční věci. Opravte je nebo vyhoďte. Co nefunguje v prostoru, odráží se do vašeho života.
  • Nepoužívané věci bez rozmýšlení prodejte nebo rozdejte. Zabírají zbytečně místo a dusí vás.
  • Všechny předměty nebo obrazy, které ve vás vyvolávají negativní pocity.
  • Umělé rostliny.
  • Nábytek s ostrými hranami. Především ten, který míří na postel a jídelní stůl.

Zaveďte řád

Každý chce někam patřit. Také každá věc musí mít své místo. Pokud ji nemá, tak jí je najděte. Vždy, když si domů chcete pořídit něco nového, myslete hned na to, kde bude daný předmět „bydlet“. Toto opatření vám velmi zjednoduší úklid a působí jako prevence před hromadícími se věcmi a tmavými kouty. Prostor působí přehledně a vzdušně a Vy se nebudete chovat chaoticky. Najednou budete mít více času pro sebe i pro partnera. Především ve společném soužití je tento bod velmi důležitý, jinak se za chvíli ztratíte sami sobě i jeden druhému.

Byt s výhledem

Pečujte o kytky

Zkontrolujte stav svých rostlin a pořádně se o ně starejte. Jsou totiž vizitkou vašich vztahů, a jakou péči jim věnujete, takovou dáváte i vztahům. S množstvím rostlin to ale nepřehánějte a rozhodně se vyhněte umělým.

Podívejte se na sektor vztahů a partnerství

Tento sektor se nachází v jihozápadní části vašeho domova, myšleno od středu bytu. Zároveň je také v jihozápadní části každé místnosti. Čím živější a energeticky bohatší bude, tím je větší šance na úspěch v současném vztahu i v hledání nového partnera. Ukládáme sem podvědomě všechny své partnerské zkušenosti, případně strachy. Je dobré si všímat každého signálu – jak je tato část bytu osvětlená, uspořádaná a o čem vypovídá každý předmět. Snadno si domyslíte, co znamená koš na špinavé prádlo, uschlá rostlina, loňský kalendář nebo prasklá žárovka. Přeplněný sektor symbolizuje, že vedle vás není místo, což vede k životu bez partnera nebo ke krátkodobým vztahům. Doporučujeme umístit sem partnerské fotografie, pokud vztah máme a rozhodně párový předmět v podobě dvou krásných rostlin, svíček nebo kamenů. Vhodné jsou i čerstvé květiny.

Pořádný úklid

Popadněte smeták, kýbl, rejžák a hadr a pusťte se do gruntování! Nejlépe vlastnoručního, protože tak si zároveň uděláte pořádek sami v sobě. Pravidelně vynášejte odpadky, větrejte a okna i zrcadla udržujte v naprosté čistotě. Pamatujte, že okna jsou jako vaše oči a zrcadla násobí vše, co odrážejí. Váš domov by měl působit pozitivně na všechny smysly, proto se soustřeďte i na vůně, chutě, příjemné povrchy a sluchové vjemy. Vše konzultujte se svým partnerem, protože co je příjemné jednomu, nemusí platit u druhého.

Hravý byt

Energetická očista

Každá událost zanechává v prostoru energetický otisk – konflikt, nemoc, rozvod, ale i běžné věci jako nákup nebo návštěva narušují harmonii našeho prostoru. Takto zanesené prostory působí unaveným dojmem a energie začíná stagnovat. Je důležité pravidelně se věnovat energetickému očištění prostoru. Postupy jsou různé – můžete například byt obejít se sušenou šalvějí nebo vonnou tyčinkou, podél stěn nasypat sůl nebo vše omýt růžovou vodou. Nejdůležitější je najít si čas a v klidu se rozloučit s minulostí a zamyslet se nad svým budoucím životem. Jaký nejlepší scénář si pro sebe dovedeme představit? Vše si vizualizujte ve spojení s prostorem. Tím se vytvoří a aktivuje váš osobní životní program, který se časem naplní.
Energetickou očistu je důležité provádět po nastěhování do nového prostoru, po rekonstrukci nebo úpravách v bytě, po rozchodu, větší nemoci nebo tragických událostech. Také při nastěhování k partnerovi po jeho rozchodu s bývalou partnerkou. Nebo vždy, když cítíme potřebu pustit něco z minulosti a nastartovat se do budoucnosti.

Článek vyšel na Zena-in.cz