Návrhy a realizace interiérů Vítr-Voda

Návrhy a realizace interiérů

Návrh Feng Shui interiéru – Dům na vlnách harmonie

Majitelé koupili dům od starších manželů, kteří si jej nechali postavit dle zásad Feng Shui před patnácti lety. Dům se rozhodli zrekonstruovat a ačkoliv se dříve o Feng Shui nezajímali, chtěli využít principy, podle kterých původně vznikl.

Zadáním bylo především řešení kuchyně s jídelnou a dvou koupelen se šatnou. Velkým oříškem bylo skrýt nové tepelné čerpadlo, což nás přimělo ke změně původní dispozice a prohození šatny a hlavní koupelny. Tato úprava umožnila umístění čerpadla v rámci šatny do uzavíratelné skříně a zároveň zvětšení koupelny. Kuchyně je navržena ve zcela novém vzhledu v částečně upravené dispozici a několika prvky je propojena se sousedící jídelnou, která se stala hlavním místem pro setkávání s rodinou a přáteli.

„Pračkárna“ – menší z koupelen měla být původně víceméně technickou místností na pohodlné umístění pračky a sušičky. V průběhu návrhu se nám do ní ale vloudily industriální prvky, které přinesly nečekaný výsledek s užitím černé barvy pro spotřebiče, doplňky, svítidla i část malby.

Podíleli jsme se také na doladění ložnice a obývacího pokoje v rámci centrální haly. Světlý kamenný obklad propojuje celý prostor v místech, kde je vhodný z pohledu světových stran a jejich energií. To platí i o zvolených barvách, tvarech a ostatních materiálech u celého interiéru. V současné době probíhá realizace a my se společně s majiteli velmi těšíme na výsledek.