Návrhy a realizace interiérů Vítr-Voda

Návrhy a realizace interiérů

Harmonie prostoru – Jihovýchod

Jihovýchod je symbolizován větrem, který přináší hojnost a štěstí

Souvisí s osobním růstem, zráním, myšlenkami. Ve Feng Shui má číslo 4. Energie této světové strany se ve světě projevuje jako peníze, což vysvětluje, proč se nazývá sektorem prosperity a bohatství. Nejedná se zde však jen o bohatství materiální, ale i duševní, tedy například o různé zkušenosti, vztahy, zralost a moudrost, které jsme během života posbírali. Jak víme, většina opravdového štěstí nebývá s penězi spojená, jde spíš o cestu k vnitřnímu uspokojení a naplnění. Pomocnou otázkou pro tuto životní oblast je: Jak často se cítím ve svém životě šťastný a požehnaný?

Jedná se o sektor, který chce posílit snad každý, a to jak v komerční sféře, tak v soukromé. Je však potřeba si uvědomit, že hojnost, kterou v dobré víře posílíme, se může projevit i negativně, například množstvím problémů, překážek nebo nepořádkem či hromaděním věcí. Doporučujeme s tímto sektorem zacházet s velkou opatrností.  Důležitý je celkový dojem z této části prostoru.

Je třeba vyvarovat se nepořádku, tmavých koutů, zbytečností a chaosu, a to více než v ostatních sektorech.

Feng Shui jihovýchodní sektor

Řešení jihovýchodního sektoru v interiéru

Je potřeba mít v tomto prostoru přehled a řád a zároveň se snažit o neustálé pozvedání energie, které interiér osvěží. Pokud jihovýchodní sektor chybí nebo je oslabený, jedná se o výraznou indispozici celkového prostoru.

Zrcadlo Feng Shui

Zrcadlo symbolizuje prvek Vody. Jen pozor na to, co odráží.

Jelikož je jihovýchodní sektor harmonizován energií Dřeva, kterou posiluje energie Vody, je dobré využít modrou a zelenou barvu (také tyrkysovou), rostliny a veškeré vodní prvky – akvárium, fontánu, jezírko, vodotrysk, vodní válec apod. Ty zabezpečí neustálé zvyšování energie – najdete je například ve foyerech většiny významných asijských bank, restaurací, hotelů a obchodních center. Důležitý je také symbol hojnosti, který by neměl chybět – může se jednat o rychle rostoucí rostlinu s bohatým listovím, tři čínské mince na červené stuze, dvě osmičky, obraz s motivem vody, plachetnice, bambusu či mincí. Použít je také možné bambusovou zvonkohru, křišťál v okně nebo jiné závěsné či pohyblivé předměty, je to ideální místo pro umístění trezoru. Velice vhodným spojením energie vody a dřeva je například několik bambusových stvolů ve skleněné váze, které mohou zároveň sloužit za symbol hojnosti.

Návrh a realizace jídleny

Minimalistické pojetí jihovýchodního sektoru