Návrhy a realizace interiérů Vítr-Voda

Návrhy a realizace interiérů

Blíž ke hvězdám

Výzvou poslední doby byl interiér bytového domu na jednom z pražských kopců, kde bylo zadáním umístit do jedné místnosti kuchyni, jídelní stůl, obývací prostor a pracovnu. Zároveň měla místnost zůstat vzdušná a přehledná a nepůsobit zastavěným dojmem.

K návrhu jsme využili světlé barvy v chladnějších tónech a převážně atypický nábytek. Za dominantu obývací části jsme zvolili velkoformátové grafosklo s motivem detailu achátu, které lze využít zároveň jako nepřímé osvětlení. Jídelní stůl jsme zvolili v kulatém tvaru se šesti průhlednými židlemi, které opticky „jako by nebyly“. Prostor pod oknem jsme využili jako sedilii, ze které je nádherný výhled na Prahu i na hvězdné nebe.

Pracovna je umístěna v příčce vedle lednice  – po vysunutí dvou kontejněrů na kolečkách je zde krásné pracovní místo včetně úložných prostor a vše je důmyslně skryto za roletku. Přemístěním lednice jsme získali pro kuchyni více světla i pracovní plochy; dokonce se našlo i místo pro vinotéku.

Interiér působí harmonicky kombinací rovných a oblých tvarů a splňuje všechny potřeby klientů včetně těch energetických, které jsme zjistili na základě jejich osobnostních rozborů.