Ložnice je místem odpočinku, spánku, regenerace, ale také bezpečí, klidu a intimity. Celá místnost by měla vyzařovat čistotu a klid. Mělo by tu být minimum nábytku, věcí, barev, vzorů a květin. Obrazy v ložnici by měly vyzařovat romantiku a harmonii.

Ložnice podle Feng Shui

YIN A YANG JAKO MUŽ A ŽENA

Jedním z hlavních principů ve Feng Shui je Yin a Yang. Jedná se o symbol rovnováhy, která vzniká tím, že se přitahují dva protipóly, kdy jeden se stává součástí druhého. Stejně tak i muž a žena se přitahují, doplňují a potřebují.

Není mnoho míst, kde bychom se mohli skutečně uvolnit a zapomenout na celodenní stres a množství informací, kterými jsme obklopeni v práci i mimo ni. Právě takovým prostorem by měla být ložnice, a proto by měla být skutečnou oázu klidu umožňující kvalitní spánek, abychom ráno byli opět fyzicky i psychicky svěží. Ložnice by se měla nacházet v jinové zóně – tedy spíše směrem k severu, severovýchodu, severozápadu nebo západu, současně co nejdále od nejrušnější části domu a od vchodu, neměla by přímo sousedit s koupelnou. Samozřejmostí by měl být pravidelný půdorys s menší plochou, než má obývací pokoj. Barevnost ložnice by se měla odehrávat v klidnějších odstínech, protože příliš syté barvy působí aktivizačně a mohli by narušit náš klidný spánek. V ložnici se vyvarujme elektronickým přístrojů. Opatrně zde zacházejme se zrcadly, mohou přivodit problémy se spánkem a způsobit nepříjemné sny.Ložnice je chrámem lásky, měla by se nacházet v jinové zóně.

Hravý byt v Hodkovičkách

Užijte si v ložnici intimitu a nechte proudit energie

Pro chvíle intimity vytvořme z ložnice pomyslný chrám lásky, soukromé teritorium, ve kterém oživnou všechny naše smysly. Je skvělé, pokud tento prostor budují partneři společně, vznikne tak výborné zázemí pro vzájemnou intimitu, porozumění a otevření se jeden druhému. Vibrace lásky energeticky dobíjí prostor, ten pak působí jako elixír na naše emoce.